POGOSTA VPRAŠANJA PRI PROTIVLOMNIH SISTEMIH

 

Kako bo vidna vgradnja žičnega alarmnega sistema?

V primeru predinstalacije ali obstoječih cevi v objektu, kablov za priklop elementov alarmnega sistema praktično ne boste videli. V primeru, da ni pripravljene predinstalacije in elektrika v objektu ni speljana po ceveh, je dela nekoliko več, vendar profesionalni monter vedno najde možnost, da je dodatna instalacija očem prikrita (zaključne letvice, stari zračniki, koncentriranje elementov v točki…)

Kako dolgo deluje sirena v primeru vloma?

Čas delovanja sirene pri alarmnih sistemih je nastavljiv od ene do šest minut.

 

Kako zaščititi prostor, če so v njem domače živali?

V primeru hišnih ljubljenčkov je vgradnja senzorjev premika nekoliko kritična. Prostor, v katerem se sprehaja pes, lahko zaščitimo s senzorji, ki so prilagojeni, da ne zaznavajo premikov do višine 1.2 metrov in objektov do dolžine 60 cm. Senzor pa v nobenem primeru ne sme biti obrnjen proti stopnicam ali vratom – če ima pes navado odpiranja kljuk in skoči, ga bo senzor zaznal. V primeru, da je v prostoru mačka, ne uporabljajte senzorjev premika, zaradi nepredvidljivost gibanja (skoki na zavese, omare… ) ampak vstop v prostor zaščitite z magnetnimi kontakti in senzorjem loma stekla.

Kako smo obveščeni o sproženem alarmu v objektu?

Če je na objektu prisotna telefonska linija, vas bo alarmni sistem v primeru vloma poklical na vaš telefon. V kolikor telefonske linije ni, je edina možnost vgradnja dodatnega pozivnika, ki prenaša signal preko GSM omrežja.

Kam se vgradijo senzorji?

Kot smo omenili že v uvodu, s senzorji običajno zaščitimo vstope v objekt in prostore, ki povezujejo posamezne etaže. Vsak objekt je nekoliko specifičen in splošnega pravila ni. Na podlagi tlorisa, vaših želja in obstoječe ali predvidene opreme v prostorih je enostavno določiti natančne pozicije.

Kje je vgrajena alarmna centrala?

Alarmna centrala je skrita. Dostop do nje ni potreben. V primeru, da gre za novogradnjo, je centrala lahko vgrajena podometno. V primeru naknadne vgradnje je centrala na dobro varovanem mestu v notranjosti objekta.

Kaj se zgodi v primeru izpada omrežne napetosti?

Vse alarmne naprave za hišo (centrale) imajo vgrajen akumulator, ki omogoča normalno delovanje tudi brez omrežne napetosti. Čas samostojnega delovanja je seveda odvisen od njegove kapacitete, ki se prilagodi glede na število elementov sistema. 

Časi za vstop in izstop?

Čas, ki je na voljo ob vstopu v objekt za izklop sistema je poljubno nastavljiv.

Kako lahko pridobimo ponudbo?

Dobro in zanesljivo ponudbo lahko dobite šele po ogledu objekta ali po pogovorju na podlagi tlorisa objekta, kjer lahko izrazite svoja pričakovanja in zahteve. Pokličite nas za ogled ali obiščite s tlorisom objekta – v naši prezentacijski sobi bomo hitro našli najustreznejšo rešitev.